Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri me dije se në 24 orët e fundit janë identifikuar 342 raste të reja me Covid nga 2, 349 teste të realizuara.

Autoritetet shëndetësore njoftuan se 7 pacientë kanë humbur jetën.

Sipas Institutit të Shëndetit Publik 348 pacientë pacientë janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 7, 616 qytetarë. Ndërkaq numri i rasteve aktive deri më sot është 8, 037.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb