Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 511 raste të reja me koronavirus, nga 3,622 teste të realizuara.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 10 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 497 pacientë të shëruar.

Sakaq numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 200, 412 persona, ndërsa 7, 072 kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb