Teksa shifrat kanë pësuar rritje prej disa ditësh, nga 273 raste që u identifikuan sot, 6 prej tyre ishin në Sarandë dhe 1 në Delvinë.

Gazetarja Shpresa Dine raporton për ‘BalkanWeb’ se 5 prej këtyre rasteve mësohet se janë kontakte të një shoferi taksie në Sarandë dhe të një rasti në Borsh, të evidentuar më parë të infektuar.

Ndërkohë që rasti i 7 është një ish-zyrtareje tashmë në pension.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: