Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, bën me dije se janë identifikuar 8 raste të reja me Covid nga 1, 398 testime të realizuara.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë nuk është shënuar asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërkohë ditën e sotme janë shëruar 14 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm i të shëruarve në 157, 801.

Në total numri i rasteve aktive është 314.

Njoftimi-01.Dhjetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.142 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.617.512 doza të vaksinës.

Deri më sot 762.675 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.398 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 0 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.801.

Në total numri i rasteve aktive është 314.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb