Kanadaja ka konfirmuar dy rastet e para të variantit të ri të koronavirusit, Omicron.

Mediat e huaja se pozitiv me variantin e ri afrikan rezultuan dy udhëtarë që ktheheshin në Otava, Ontario nga Nigeria.

Ndërkohë bëhet me dije se dy personat e prekur janë izoluar, ndërsa autoritetet shëndetësore kanë gjurmuar vendndodhjen e tyre të ditëve të fundit për të identifikuar edhe persona të tjerë me të cilët kanë pasur kontakt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: