Ministria e Shëndetësisë në Serbi raportoi 39 viktima në 24 orët e fundit.

Ndërsa 1, 613 persona kanë rezultuar pozitivë nga 12, 526 teste të realizuara për koronavirus.

Autoritetet shëndetësore janë shprehur të shqetësuar me përhapjen e variantit të ri Omicron që ka prekur disa shtete.

Mjekët bëjnë thirrje që qytetarët të mos tregohen neglizhentë, por të vaksinohen kundër virusit për të parandaluar përhapjen e Covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: