Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 22, 361 raste të reja me koronavirus, nga 188, 024 teste të kryera.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 80 pacientë humbën jetën. Ndërkohë në terapi intensive janë të shtruar 199 pacientë dhe norma e pozitivitetit është raportuar 11,8%.

Gjithsej 17,566,061 italianë janë infektuar që nga fillimi i pandemisë, ndërsa numri i viktimave arrin në 167,169 humbje jete.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb