Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar 3, 033 raste të reja me koronavirus nga 17, 851 teste të realizuara.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë humbur jetën 54 pacientë.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 201 pacientë ndodhen në kujdes intensiv.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb