Provinca siriane e Idlibit, një nga bastionet e fundit të rebelëve të mbetur në veri të vendit, po përjeton një valë të re të infeksioneve Covid-19, të nxitur nga varianti më ngjitës Delta. Kjo vjen ndërsa regjimi intensifikon bombardimet në rajon, duke i vënë spitalet lokale nën një presion edhe më të madh.

Ndërkohë, kabineti i ri i Libanit ka mbajtur takimin e tij të parë për të diskutuar mënyrat për të filluar një rimëkëmbje ekonomike. Vendi po përballet me krizën më të keqe financiare në më shumë se një shekull.

Dhe ndërsa Kajros i mbaron hapësira, Egjipti po fiton një kryeqytet të ri. Al Masah është projekti i përkëdhelur i Presidentit Abdel Fattah al-Sisi, por ndërtimi i tij është komplikuar nga pandemia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb