TIRANË

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka uruar 28 nëntorin duke kujtuar se Ismail Qemali, e ngriti flamurin dhe e shpalli mëvetësinë për të gjitha trojet shqiptare nga Nishi në Artë e Prevezë, nga Manastiri në Ulqin.

“Gëzuar Festën e Flamurit!
Ismail Qemali plaku i urtë i Vlorës , më 28 Nëntor 1912 e ngriti Flamurin e shpalli mëvetësinë, për të gjitha trojet Shqiptare, nga Nishi në Artë e Prevezë, e nga Manastiri në Ulqin…
Gëzuar Festën e Flamurit përbashkues kudo që jetojnë Shqiptarë:
Në Shqipëri,
Në Kosovë,
Në Maqedoninë e Veriut,
Në Mal të Zi,
Në Çamëri,
Në Diasporë ..”, shkruan Idrizi.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb