Një ngjarje e rëndë është raportuar sot nga Italia. Mediet fqinje bëjnë me dije se është sulmuar nga një qen pitbull ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare, Igli Tare.

Në momentin e sulmit, Tare ka qenë duke bërë shëtitje me qentë e tij, në Romë.

Siç theksojnë mediet italiane, drejtori sportiv i Lazios ka qenë duke ecuri në rrugë, kur një qen i ka shpëtuar pronarit dhe i është sulur.

Ilgi Tare ka mbetur i lënduar, ndërsa nga humbur një qen të tijin, i cili është vrarë nga pitbulli.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb