Banorët e fshatit Bubq në Fushë-Krujë janë hedhur në protestë, pasi shprehen kundër vendimit të IKMT-së, e cila do të shembë 4 objekte.

BalkanWeb mëson se banorët janë përplasur me policinë, ndërkohë që disa prej tyre janë shoqëruar në komisariat.

Pritet që të tjera detaje të dalin në dritë nga shoqërimi i protestuesve.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb