Ishte viti 1993 kur Sharon Stone, atëherë 35-vjeç, e ftuar në skenën e ‘Telegatti’ i jepte çmimin ikonik Alberto Castagnas. Këtë vit aktorja dhe producentja amerikane, e lindur në 10 mars 1958 në Pennsynlvania, feston 62 vjetorin.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Bërë e famshme në vitet 90’ me filmin e famshëm ‘Instikt Basic’, Stone debutoi për herë të parë në filmin e Woody Allen Stardust Memorier, duke u afirmuar kështu më pas si artiste në shumë filma.

Por vetëm falë rolin të Catherine Tramell, në Basic Instict, Sharon mori çmimin si artistja më e mirë protagonist në Golden Globe dhe u bë një artiste me famë botërore. Që nga ai moment karriera e saj konsiderohet përveçse një artiste shumë e mirë edhe një ikonë seksi.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb