Këshilli i Lartë Gjyqësor do të zhvillojë ditën e hënë, 7 qershor, seancën për kryegjyqtaren në detyrë të Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

Kujtojmë se Inspektorati i Lartë i Drejtësisë i kërkoi KLGJ shkarkimin nga detyra të magjistrates Kapedani, pas publikimit të videove në “Tik-Tok”, nga zyra e Gjykatës së Elbasanit.

ILD dorëzoi në KLGJ kërkesën për shkarkimin e Kapedanit, ndërsa pritet seanca për vendim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb