Koordinatorja e Luftës Anti-Korrupsion në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj, në një postim në Facebook shprehet se Ilir Metaj nuk ka ndryshuar gjeneralitet, duke iu referuar lajmit se gjendja civile i ka kthyer përgjigje SPAK duke hedhur poshtë se ish-presidenti ka ndryshuar ndonjëherë gjeneralitetet.

Shehaj vijon me një pyetje drejtuar SPAK, duke thënë se “letër porosi në Maltë, Bullgari, Zimbabve, Zvicer, Itali dhe Austri do nisi?”

“Biles bileeees nqs duan te mos lodhen kane administruar statement bankare te kompanise IEBV SPV. Te shohin pak pagesat aty te nje kompanie ne bullgari poor nqs duan fakte dhe me interesante te shohin pagesat e muajit shkurt 2021.

Gjithsesi ne do i ndihmojme shume shpejte me nje analize te thelluar te levizjeve bankare te kompanise se inceneratorit te tiranes,i cili ende nuk sekuestrohet”, shkruan ajo.

Reagimi i plotë:

THELLOHET SKANDALI

ILIR METAJ nuk ka ndryshuar GJENERALITET.

Mos na ra hetimi, tani do arrestojme gjendjen civile 😂

Nje pyetje kisha une per SPAK-un, leter porosi ne Malte,Bullgari,Zimbabve,Zvicer,Itali dhe Austri do nisi?

Biles bileeees nqs duan te mos lodhen kane administruar statement bankare te kompanise IEBV SPV. Te shohin pak pagesat aty te nje kompanie ne bullgari poor nqs duan fakte dhe me interesante te shohin pagesat e muajit shkurt 2021.

Gjithsesi ne do i ndihmojme shume shpejte me nje analize te thelluar te levizjeve bankare te kompanise se inceneratorit te tiranes,i cili ende nuk sekuestrohet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb