Imazhet e reja satelitore, të mbledhura nga Maxar Technologies me bazë në SHBA, tregojnë dëmet e shkaktuara nga sulmet ajrore dhe artileria ruse në qytete të ndryshme të Ukrainës.

Pamjet që shihni tregojnë zona të tëra të bombarduara, tym gjigant, apo dhe ndërtesa të rrafshuara, raporton BBC.

Kujtojmë se më 24 shkurt forcat ushtarake ruse nisën sulmin në Ukrainë, luftë e cila vijon edhe ditët e sotme.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: