Për Monica Lewinsky, hakmarrja është një pjatë që hahet gjithmonë e ftohtë.

Në moshën 47-vjeçare, ish-praktikantja e Shtëpisë së Bardhë, do të prodhojë një seri të re televizive për ”TV XX Disney” frymëzuar nga skandali që e vendosi atë në qendër të një stuhie politike që përfshiu një president amerikan në detyrë.

Me titull “Impeachment”, filmi i Jeffrey Toobin, pasqyron skandali që gati shkaktoi rrëzimin e presidentit Bill Clinton.

“Duke takuar Monikën për përfshirjen e saj në edicionin e ri të” American Crime Story “, ne u tronditëm nga instinkti i saj si prodhuese dhe dëshira e saj për të sjellë histori të papara dhe provokuese”, deklaroi presidentja e ”TV XX Disney”, Karey Burke duke shpresuar që “Impeachment” është vetëm fillimi i një partneriteti të gjatë.

Në vitet e fundit, Lewinsky ka rikrijuar veten si një shkrimtare, aktiviste dhe tani gjithashtu pronare e një kompanie prodhimi të quajtur “Alt Ending”.

Pika fillestare e Monica ishte artikulli i gjatë për “Vanity Fair” në 2014 në të cilin ish-praktikantja e Sexgate shqyrtoi nga këndvështrimi i tij personal ngjarjet në qendër të uraganit mediatik që për muaj me radhë, në vitin 1998, tërhoqi vëmendjen e opinionit botëror për gjendjen e saj emocionale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb