Ndërkohë që debati mbi koalicionin Meta-Berisha për zgjedhjet lokale të 14 majit ka tensionuar debatin mes të ftuarve në “Open”, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi pyeti përfaqësuesin e Partisë Socialiste Ervin Bushati se çfarë po ndodh me inceneratorin e Tiranës.

Bushati pranoi se inceneratori nuk ekziston dhe se kjo çështjes është nën hetim.

“Le të lëmë gjykatën të flasë”, thotë Bushati.

Pjesë nga debati në studio:

Blushi: Ndërkohë që flasim ekziston inceneratori i Tiranës?

Bushati: Nuk ekziston. Është në hetim unë nuk jam prokuror. Të flasë gjykata.

Blushi: Rilindasi i vetëm i ndershëm që e pranon. Më në fund njëri e pranon.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb