PËRMET

Policia e Gjirokastrës ka dhënë informacion zyrtar për ngjarjen e ndodhur në fshatin Lipe të Përmetit ku mbeti e plagosur një 14-vjeçare. Sipas policisë 14-vjeçarja është jashtë rrezikut për jetën.

“Njoftohemi se rreth orës 11:20, në vendin e quajtur “Shënelenë”, në fshatin Lipe, Përmet, është rrëzuar nga një lartësi shtetasja A. Q., 14 vjeçe, banuese në Përmet.
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet dhe shërbimet zjarrëfikëse, në bashkëpunim me banorët e zonës, bënë të mundur nxjerrjen e shtetases A. Q., e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po mer ndihmën mjekësore në spitalin e Përmetit. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Permet Humnera
Permet Humnera

Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se vajza ka dëmtime në gjymtyrë dhe po pritet transporti me helikopter drejt Tiranës. Në foto vendi ku ra vajza 14-vjeçare.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: