Tre vëllezër dhe xhaxhai i një 12-vjeçareje janë arrestuar në Indi, me akuzën se kanë përdhunuar, mbytur dhe i kanë prerë kokën të miturës.


Lajmin e bën të ditur Hindustan Times, që shkruan se ngjarja tronditëse ka ndodhur në Sagar në shtetin e Madhya Pradesh.


Edhe një teze e viktimës ka përfunduar në pranga me akuzën se është përpjekur të fsheh krimin, duke akuzuar për krimin një fqinj.


Ky nuk është rasti i parë që një minorene përdhunohet dhe vritet në Indi.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb