Një ndërtesë katërkatëshe në ndërtim në kryeqytetin e Indisë në New Delhi është shembur.

Policia tha se aksidenti ndodhi në rajonin Malkaganj të New Delhi-t.

Hindustan Times raporton se një numër i madh i ekipeve të ambulancës, zjarrfikës dhe policisë u dërguan në vendin e aksidentit.

Shumë njerëz dyshohet se kanë mbetur nën rrënoja, kryesisht ndërtues që punonin në objekt.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb