India ka regjistruar mbi 100 mijë raste të koronavirusit në vetëm katër ditë, deklaroi Ministria indiane e Shëndetësisë për rrjetin informativ amerikan, CNN.

Në 24 orët e fundit në vend ka pasur 28 498 infeksione dhe 553 vdekje.

Në Indi, vendi i tretë në botë për nga numri i infeksioneve, 571 460 njerëz janë shëruar deri tani.

Ka 311 565 raste aktive dhe janë kryer që nga fillimi i pandemisë mbi 12 milion tamponë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb