INDI-Ministria e Mbrojtjes në Indi pretendon se ka rrëzuar një UFO. Sipas ministrit të mbrojtjes Manohar Parrikar avioni kuftarak indian u ngrit në fluturim sapo radarët lëshuan alarmin.

Objekti në formë ballone u godit nga avioni Su-30 i Forcave Ajrore indiane në kufirin me Pakistanin.

“Radarët tanë kapën një objekt shkëlqyes që hyri në hapësirën indiane ajrore”- tha Manohar Parrikar.

https://www.youtube.com/watch?v=kRPwevwcGjQ

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: