Në Indi gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 57,118 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e madhe deri më tani në shtetin me 1.3 miliard banorë.

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me COVID-19 ka shkuar në 1,695,988 persona. Ky fakt është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Familjare. Nga këto raste, mbi 565,000 janë raste aktive, ndërsa numri i përgjithshmë i pacientëve të shëruar ka shkuar në mbi një milion.

Ndërkohë, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes Covid-19 në Indi ka shkuar në 36,511. Këshilli Indian për Hulumtime Shkencore pohoi se deri më tani janë testuar më shumë se 19.3 milionë njerëz në mbarë vendin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: