NJU DELHI

Rastet e reja me koronavirus në 24 orët e fundit në shtetin e Indisë kanë arritur një rekord, që nuk ishte shënuar më parë.

Në orët e fundit, në Indi janë regjistruar të infektuar me Covid 184 372 individë.

Ministria e Shëndetësisë e Indisë lajmëroi popullatën që të marrin masa dhe të respektojnë masat ndaj Covid.

Numri i infeksioneve në të gjithë vendin aziatik është 13.9 milion, me të dhënat që tregojnë se vdekjet u rritën me 1 027, për një taksë prej 172 085.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb