Tre persona humbën jetën në një aksident automobilistik që ndodhi në rrugën me pagesë Jagorawi që lidh kryeqytetin e Xhakartës dhe provincën Java Perëndimore të martën në mëngjes, tha policia lokale e trafikut.

Furgoni me tre pasagjerë u përplas me një kamion cisternë.

Aksidenti ndodhi pasi furgoni që shkonte për në Xhakartë u zhvendos papritur në korsinë e emergjencës dhe goditi pjesën e pasme të kamionit-cisternë që po ndalonte në korsi, tha për mediat lokale kreu i patrullës së autostradës Jagorawi të Trupave Kombëtare të Trafikut të Policisë së Korpusit të Policisë, Budi Hermawan.

“Ne dyshojmë se shoferi ra në gjumë ” ,tha Hermawan.

Tre pasagjerët në furgon u vranë në aksident dhe u dërguan me urgjencë në një spital policie në Xhakartën Lindore.

Një hetim ishte ende duke u zhvilluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb