Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Ministirliu ka folur nga njësia numër 9 për punët e Erion Veliajt, ndërsa tregoi çfarë i thoshte në muajin gusht, kur po luftonte me sëmundjen e koronavirusit.

“Po zbuloj një bisedë personale, po vlen që ta dini të gjithë ju. Kur Erioni u prek nga Covidi në gusht të këtij viti, këta që bëjnë këtë ping pongun politik ishin me pushime në atë kohë, me Erionin flisja cdo ditë dhe gjëja që më thoshte ishte: “Kur do iki, kur do dal, kur do negativizohem që të dal se kemi aq shumë gjëra ndërkohë që ishte online gjithë kohës”.

Erioni është njeri i punës, se vetëm kështu arrihet të ndërtohet Sami Frashëri, vetëm me punë u bë projekti i Sheshit Skënderbej, bulevardi i ri, tani po përfundon Bulevardi Zogu i Parë”, tha Manastirliu.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb