TIRANA

Një gjyqtar tek Gjykata e Apelit të Tiranës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanËeb se në varësi të kësaj ngjarje Këshilli i Gjykatës vendosi reduktim të veprimtarëisë gjyqësore, duke vendosur të gjykojë vetëm çështjes emergjente.

Disa ditë më parë koronavirusi u shfaq edhe në Gjykatën e Posaçme ku pozitiv me COVID-19 rezultoi pikërisht kryetari i saj, Sandër Simoni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb