Është infektuar me koronavirus ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani.

Lajmin e bën të ditur vetë kryediplomati kosovar, i cili thekson se ka simptoma të lehta dhe po merr trajtim mjekësor në kushtet e karantinimit.

Mesazhi i ambasadorit:

Të nderuar miq !
Pas testimit për COVID 19, rezultova pozitiv, me simptoma të lehta.
Në përputhje me protokollin shëndetësor të IKSHPK- së, kam filluar trajtimin mjekësor në kushtet e karantinimit.
Gjej rastin të ju bëj thirrje të respektoni maksimalisht, këshillat e autoriteteve shëndetësore.
Me respekt,
Nait Hasani

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb