Partia Demokratike ka ndarë apelin e një demokrati gjatë takimin e ditës së sotme në Fier të kryedemokratit Lulzim Basha. Lulzim Noreci u shpreh se demokratët nuk duhet të përçahen për interesat e një njeriu.

“Dështimi erdhi edhe nga përfaqësimi i figurave të ricikluara të drejtimit të strukturës tonë dje, ose foltoristët e sotëm. Që do të kultivonte me aktin kriminal të turpit të zi të historisë së Partisë Demokratike dhe të Shqipërisë, atë të plaçkitje e djegies së shtëpisë së demokracisë shqiptare në 8 janar, për interes të vetëm një njeriu, tanimë të shpallur non grata.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: