Pavarësisht se Achraf Hakimi u largua nga Interit, mbrojtësi anësor nga Maroku nuk e ka fshehur asnjëherë dashurinë që ka për zikaltërit. Tifozët e skuadrës nga Milano kanë filluar të ëndërrojnë rikthimin e tij, transferim ky që mund të kryhet gjatë verës.

Për një kalim të mundshëm të Hakimit nga PSG te Interi ka folur agjenti i lojtarit, Alejandro Camano për “Inter Dipendenza”.

“Achraf është një lojtar i PSG-së dhe ka ende një kontratë tre-vjeçare. Nëse do t’i pëlqente të rikthehej në Milano? Nuk po flasim për diçka të tillë nëse i pëlqen ose jo, realiteti është që është lojtar i PSG-së. Ai e dashuron Interin, në Milano ka qenë i lumtur, por realiteti sot është ky” – Tha Camano.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: