ITALI

Inter dhe Atalanta nuk kanë shkuar më shumës e barazimi 2-2 në “San Siro”. Lautaro zhbllokoi shpejt sfidën, por miqtë brenda pjesës së parë përmbysën rezultatin.

Në pjesën e dytë ishte Dzeko që barazoi kurse Dimarco humbi penalltinë e fituar në minutat e fundit.

Nga ana tjetër tashmë Milan falë fitores së vështirë në Spezia ka siguruar kreun e renditjes në Seria A, ndjekur nga Napoli me 1 pikë më pak e Inter me 2 pikë më poshtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb