Ivan Perisiç i skadon kontrata në verë dhe akoma nuk dihet fati i tij. Sulmuesi  i Interit ka bërë një sezon pozitiv dhe gjasat janë që e ardhmja të jetë në Milano. Sipas asaj që shkruan Tuttosport, futbollisti  po kërkon garanci teknike, me akordin ekonomik që mungon.

Perisiç fiton 6.5 milion paund në vit, shifër kjo që nuk e kënaq atë. 33 vjeçari ka luajtur 33 ndeshje në 2021/2022 dhe ka shënuar 7 gola, ndërsa ka dhënë 6 assiste. Në Champions, mbetemi në kuotën e 8 paraqitjeve.

O9
O9

Perisiç kaloi te Interi në vitin 2015 nga Ëolfsburg, teksa vlen të përmendet huazimi te Bayerni në vitin 2018.

 

(BalkanWeb)

 

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb