ITALI

Inter ka marrë një fitore me vlera në Firence për të rimarrë kreun e Seria A.

Zikaltërit triumfuan me rezultatin 1-3 ndaj Fiorentinës edhe pse në pjesën e parë ishin në disavantazh.

Darmian, Dzeko dhe Perisiç shënuan golat për të marrë 3 pikët. Inter ndodhet në vendin e parë i ndjekur nga Napoli me 1 pikë më pak dhe Milani me 10 pikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb