Klubi e ka uruar, ëanda i ka dedikuar një mesazh plot dashuri dhe Maurito, nga ana e tij ka publikuar një foto të tij me bashkëshorten në liqenin e Komos.

Por pavarësisht këtyre postimeve, a sot në shtëpinë e Interit nuk ka ardhur qetësia, ndonëse Mauro Ikardi mbush 26 vjeç pasi në “Appiano Gentile” nuk ka shumë për të festuar. Sulmuesi argjentinas ka marrë urimet nga shokët e skuadrës, por në të vërtetë asgjë nuk ka ndryshuar në krahasim me ditët e fundit.

Ish-kapiteni ka vijuar të punojë veçmas dhe rikthimi i tij në skuadër është ende larg. Sesa larg, ende nuk dihet, por e sigurt është se ndaj Rapidit të Vjenës ai nuk do të jetë sikundër dhe sfida e radhës në kampionat kundër Fiorentinës. Përshtypja është se beteja e heshtur po vijon dhe se nga ana e Ikardit nuk ka aspak vullnet që të rikthehet në hapat e dikurshëm, të paktën derisa kur t’i rikthehet shiriti i kapitenit.

Një tunel, ku tani për tani, nuk duket dritë në fund të tij. Dhe duke qëndruar në këtë klimë surreale, edhe programimi i kontrolleve për gjurin e tij nga ana e doktor Volpit, ngjan si diçka e dyshimtë. Sepse është normale që një i dëmtuar të kontrollohet, por duke qenë se jemi në mes të një psikodrame Inter-Ikardi, edhe ky kontroll normal mjekësor bëhet i dyshimtë. Sot për sot, në shtëpinë e Interit, situata është kjo.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb