Në Serie A gjithçka po shkon sipas planeve. Inter është binshëm në garë për titullin, por zikaltërve të drejtuar nga Antonio Conte i mungon kapërcimi i madh në Europë. Shansin për ta bërë këtë, skuadra italiane e ka mbrëmjen e sotme, kur në shtëpinë e saj do të presë Borussia Dortmund për ndeshjen e tretë të Grupit F.

080473300 1571808155 20191023 Intip Pemain Inter Milan Latihan Jelang Lawan Dortmund 3
080473300 1571808155 20191023 Intip Pemain Inter Milan Latihan Jelang Lawan Dortmund 3

Pas dy sfidave të para Inter ka vetëm një pikë, çka e bën një detyrim fitoren kundër formacionit gjerman. Çdo rezultat tjetër do të rrezikonte jo pak aventurën e zikaltërve në Champions League.

1177565998.jpg.0
1177565998.jpg.0

Kuotat e interistëve rriten ndjeshëm, duke parë mungesat e rëndësishme të Borussia Dortmund që zbret në këtë transfertë pa kapitenin Marco Reus dhe sulmuesin kryesor Paco Alcaser. Nga kjo përballje direkte mund të përfitojë Barcelona, e cila do të luajë sfidën e saj në transfertën çeke kundër Slavia Prague.

Mini 2019 10 22 Entreno 29
Mini 2019 10 22 Entreno 29

Lionel Messi dhe shokët e tij shihen favoritë absolutë, sidomos pas ecurisë së shkëlqyer në javët e fundit. Në transfertë e ka ndeshjen e tij edhe Liverpool, që për Grupin E luan në fushën e Genk.

Football Uefa Champions League Group E Krc Genk V Liverpool Fc
Football Uefa Champions League Group E Krc Genk V Liverpool Fc

Kampionët në fuqi të Europës kanë vetëm tri pikë, pas dy sfidave të para, ndërsa kërkojnë me çdo kusht fitoren për të evituar çdo suprizë të hidhur në misionin e tyre për të mbrojtur trofeun. Për momentin, sfida direkte në Grupin F është ajo mes Salzburg dhe Napolit.

Ok
Ok

Skuadra e Ancelotti kryeson renditjen me katër pikë dhe një fitore në transfertën austriake do ta afronte më shumë me kualifikimin. Një ndeshje tjetër e rëndësishme në mbrëmjen e së mërkurës në Champions është ajo e Grupit H mes Ajax Amsterdam dhe Chelsea.

0 Frank Lampard
0 Frank Lampard

Holandezët kryesojnë me pikë të plota pas dy ndeshjeve të para, ndërsa Blutë e Londrës ndjekin me tri pikë më pak. Për këtë arsye, të besuarit e Frank Lampard, nuk mund t’i lejojnë vetes një hap fals që do t’i shkëpuste nga rivalët direktë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb