Dy raketa Katyusha shënjestruan zonën e gjelbër të Bagdadit, e cila është gjithashtu shtëpia e ambasadës së SHBA në kryeqytetin irakian.

Këtë e kanë bërë të ditur përmes një komunikate forcat lokale të sigurisë. “I pari u qëllua në ajër nga bateritë mbrojtëse C-Ram, i dyti ra në parking duke dëmtuar dy automjete”, thuhet në shënim.

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb