Një oficer i policisë iraniane humbi jetën dhe 11 persona të tjerë u plagosën në rrëzimin e një helikopteri në provincën Khuzestan.

Sipas lajmeve të agjencisë zyrtare iraniane IRNA, është rrëzuar helikopteri që po transportonte kutitë e votimit nga zona rurale Ahmad Fedale në qytetin Desful, në provincën Khuzestan.

Më tej theksohet se polici i ngarkuar me sigurimin e kutive të votimit humbi jetën në aksident, dhe 11 persona të tjerë u plagosën.​​​​​​​//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb