Në funeralin e Shay Bradley, një veteran i Forcave të Mbrojtes irlandeze, dikush ka gjetur mënyrën për të bërë të qeshin të pranishmit në ceremoninë mortore.

Teksa arkivoli i tij po futej në gropë, nga një regjistrator është dëgjuar zëri I të vdekurit: ’Përshëndetje jam Shay.

Më leni të dal ju lutem. Këtu brenda është shumë errësirë’. Vajza e Shay, Andrea shpjegon që mesazhi është regjistruar përpara se Shay të vdiste.

’Sigurisht babait tim do I pëlqente të dinte se sa persona ka frikësuar dhe ka bërë të qeshin’, ka shkruar në Twitter, Andrea, bashkangjitur videon. ‘Ai ishte një person i jashtëzakonshëm’.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: