Roma po punon për merkaton. Klubi kryeqytetas afroi me parametra zero lojtarë si Matic dhe Svilar, ndërsa po përgatitet edhe për një prurje tjetër.

Sipas AS, italianët dëshirojnë të firmosin me një tjetër lojtar. Bëhet fjalë për Isco, me mesfushorin spanjoll që i ka përfunduar kontrata me Rea Madrid.  Sipas asaj që shkruhet, tratativat mund të mbyllen në javën tjetër. Në garë për Iscon janë edhe disa skuadra të tjera, ku mund të përmendim Sevilla, Betis dhe Newcastle.

Yu
Yu

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: