VLORË

Ish deputeti Flamur Çelaj feston 45 vjetorin ,ndërsa një prej urimeve bashkë me një episod të bukur , ka ardhur dhe nga një efektiv policie.

6 vite më parë,4 student të akademisë së policisë kishin ngelur në mes të rrugës në Turqi pasi ishin braktisur nga udhrrëfyesi,dhe ndihma i është dhënë pikërisht nga ish deputeti i cili është mjaftuar vetëm me faktin që ishin Shqiptar dhe i ka ndihmuar .Në Mesazhin e tij efektivi rrëfen:

Nje histori te vogel per Flamurin, qe mbi te gjitha eshte njerëzor dhe kete ditelindje edhe pse nuk e njoh personalisht I uroj edhe 100 vite te lumtura dhe Zoti ja prugte te mirat si ka zemrën… Ne 28 dhjetor 2015 kam qen un dhe 4 t tjere qe shkonim per studime ne Turqi,,Kemi qen ne te njejtin avion me Flamurin…pasi shkuam n Stamboll, u nisem per Ankara se kishim fluturimin tranzit.Ne perfundim te procedurave, dolem jashte terminalit te aeroportit,ku presupozohej se na priste dikush ,por q mbetem mes 4 rrugëve.. gjuhen se dinim, udhërrëfyesi nuk doli, dhe si perfundim mbetem mes rruges…

Fati jone qe Flamuri kaloj aty me familjen e tij, na degjoj na pyeti se ku do shkonim ,beri 2 a 3 telefonata dhe pasi e kuptoi q askush nuk ishte realisht aty per ne, na mori 2 taksi, u tregoi adresën se ku do te shkonim,,, na dha dhe secilit prej nesh naj te holle thua se na I kishte borxh , dhe pasi u siguria qe ne u nisem u interesua me shoferin e taksise kur ne mbërritëm Ne destinacion.Nje njeri gjenial, me zemer te madhe,Njerez per te cilat bota ka nevoje.Uroje nga mua.Edhe pse e di q si fytyre nuk me mban mend por si histori besoj i kujtohet.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb