Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka parashikuar dhe ikjen nga pushteti të kryeministrit Edi Rama.

Përmes një reagimi në ‘Facebook’ Alibeaj theksoi se fundit i Ramës është i sigurt, ndërsa shtoi se ky i fundit kërkon që të ndryshojë Kushtetutës për të hequr koalicionet.

REAGIMI I ALIBEAJT
Kufoma politike me emrin Edi Rama e nxori koken me ne fund?! Fundin e ka te sigurt: humbje politike dhe ndeshkim ligjor per ate cka i ka bere ketij vendi dhe shqiptareve!
Fillimisht deshi ti vidhte zgjedhjet me njerezit e shtetit qe i ka te punesuar, duke i shitur si “komisionere te depolitizuar”.
I ngeci sharra ne gozhde!
Tashmë po përpiqet që ne zgjedhje te mos lejoje Opozitën të paraqitet e bashkuar!
Kërkon të ndryshoje Kushtetutën për te hequr koalicionet !!!
Nuk thotë kot populli: qenit kur i vjen ngordhja, shkon e …. ne dere te xhamise!
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb