Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron është nisur drejt Polonisë me një kamion me një dërgesë donacionesh.

Cameron nëpërmjet postimeve në rrjete sociale ka treguar se po e drejton ai vetë kamionin.

Ai gjithashtu falënderon të gjithë ata që kanë kontribuuar për të ndihmuar ukrainasit në këtë kohë të vështirë që po kalojnë.

 

Më herët ambasadori i Ukrainës në Mbretërinë e Bashkuar ka mirëpritur të gjithë mbështetjen e popullit për Ukrainën.

Cameron

 


Fojfmvcxeciihzm

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb