TIRANE- Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare.

Ish-ministri i Transporteve dhe Telekomunikacionit të Kosovës dhe ish-lider i UÇK-së, kishte parashtruar një kërkesë për t’u pajisur marrjen e shtetësisë shqiptare, nga Bujar Nishani, i cili i dorëzoj sot detyrën presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, Ilir Metës.
auto_Screenshot_41500922134
Dekreti në fjalë mban datën 20 korrik.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: