Ish-zv.ministrja e PS-së, Irena Beqiraj përmes një shtatusi në Facebook thotë se ëndërron që ambasadorët në Shqipëri të bëjnë një jetë monotone zyrtare.

Ajo thotë se ëndërron që ata të mos flasin e drejtojnë më në anglisht në emër të popullit shqiptar.

STATUSI I PLOTE
Une kam nje Enderr.
Endrra ime eshte nje Shqiperi ku Ambasadoret, te kene nje jete zyrtare monotone, te qete, ne pritjen e pafundme te nje ceshtje bilaterale diplomatike per tu zgjidhur .
Ambasadore qe u flasin Shqiptareve qe na drejtojne, ne emer te popullit shqiptar ne anglisht, nuk duhet te kete me. Zyrtare te BE qe kthehen si keshilltare politik nuk duhet te degjohen me ne kete vend.

Per te gjithe ato qe presin ambasadoret , zyrtaret burokrate te BE , te zgjidhin problemet tona, ju lutem merrni 3 min edhe e rilexoni kete shenim .
Kam zgjedhur fabulen elegante te Ernesto Sirrolit ….. por ne kemi historine tone e cila duhet te na bind qe nderkombetaret pavarsisht narratives shpesh ne mendimin tim modest ” plot me bosh ” nuk mund te zgjidhnin, edhe nuk do te zgjidhin asgje .

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: