Adriano është një hero kulti për shumë njerëz, vjen me nje rrefim ndryshe per veten e tij. Pasi shpërtheu në skenë në moshën 18-vjeçare, shumë e kishin sugjeruar që ai të bëhej pasardhësi afatgjatë i Ronaldos. Adriano e përfundoi turneun si fitues i Këpucës së Artë pasi shënoi shtatë gola, ndërsa fitoi gjithashtu katër tituj të Serie A me Interin e Milanit.

Dikur i quajtur “Perandori”, sulmuesi formoi një kuartet vdekjeprurës në Selecao me Ronaldon, Ronaldinhon dhe Kaka në Kupën e Botës 2006, edhe pse ata u eliminuan nga Franca në çerekfinale. Ish-ylli i Brazilit, Adriano, dikur shpenzoi 13,000 euro për 18 prostituta për t’u përballur me zhgënjimin e një transferimi të dështuar. Në vitin 2015 në moshën 33-vjeçare dhe pa një klub pas një periudhe të shkurtër të dështuar me Atletico Paranaense, ish-ylli i Interit ishte në kërkim të një ekipi të ri.

Le Havre i kishte bërë atij një ofertë dhe ai ishte gati të nënshkruante për skuadrën franceze, por marrëveshja dështoi në minutën e fundit. Një blerje e mundshme nga klubi ishte rrëzuar dhe oferta e guximshme e kontratës u hoq nga tavolina, duke e lënë Adrianon të shkatërruar. Dhe ai e ngushëlloi shtëpi publike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: