Mediat e huaja kanë publikuar momentin, kur një grup emigrantësh, gjenden dhe kapen në pjesën e prapme të një kamioni, që ishte e vendosur në afërsi të aeroportit të Londrës.

Në videon e publikuar shihen rreth 9 refugjatë, përfshirë dhe fëmijë, të grumbulluar brenda automjetit.

Kombësia e tyre ende nuk dihet, shkruajnë mediat. Këto skena vijnë në një moment kur qeveria britanike publikoi një raport, ku theksohej se 19.533 persona kanë hyrë në Angli ilegalisht në 2021.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb