Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë pas një aksidenti që ka ndodhur në punë në Austri. Mediat lokale shkruajnë, se shqiptari nga Kosova, ishte duke punuar në çati ku ra dhe humbi jetën.

Rreth orës 09:10, një pllakë terniti është thyer në çati dhe 42-vjeçari ka rënë nga rreth dhjetë metra lartësi mbi një dysheme betoni.

42-vjeçari ndërroi jetë në vendin e ngjarjes. Raportohet se shqiptari ka qenë duke punuar me një ekip në riparimin të kompanisë në Alkoven.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb