Drejtori i Birrarisë Peja, Ernest Jusufi ka ndërruar jetë të martën nga koronavirusi.

Jusufi ishte diagnostikuar me Covid-19 dhe ka ndërruar jetë në Shkup.

Lajmin për ndarjen nga jeta të Jusufit e ka konfirmuar gazetari Adriatik Kelmendi, përmes një postimi në “Facebook”.

“Ernest Jusufi, një afarist shembull dhe një shok i mirë. Ngushëllime familjes dhe miqve të shumtë!”, ka shkruar Kelmendi, i cili ka publikuar edhe një fotografi të të ndjerit.

Jusufi ishte angazhuar me industrinë e ushqimit nga viti 2005.

Ai ka shërbyer më herët edhe si drejtor ekzekutiv i Devolli Distrubution.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb