Ka përfunduar me sukses shpërthimi në shkëmbim mbi tunelin e Gjegjanit në Pukë. “BalkanWeb” sjell pamje nga vendngjarja, ndërsa si pasojë e shembjes së shkëmbit ishte bllokuar aksi nacional.

Bashkia e ka komentuar shembjen si një zgjidhje emergjente, ndërsa tani duhet të ndërhyjë Autoriteti Rrugor Shqiptar, për evitimin përfundimtar të rrezikut.

Disa here nga skrapata mbi tunelin e Gjegjanit ka pasur shembje dhe pasoja për mjetet. Një pjesë shkëmbirë qëndronte e varur prej ditësh, gati për t’u shembur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb